مدیریت دانش
با توجه ویژه به پیشرفت این رشته در ایران و معادل یابی فارسی برای واژگان

به وبلاگ  مدیریت دانش  خوش آمدید. چنانچه علاقه مند به همكاری هستید با ما تماس بگیرید.


¿توانایی کار گروهی لازمه مدیریت دانش است
چهارشنبه 18 آبان 1384

منهم به سهم خودم به تازه واردان تبریک عرض میکنم و منتظر پستهاشون هستم.  من و آقای حنفی توی وبلاگ گروهی کتابداران هم همکار مجازی هستیم. آقای حسن زاده هم دانشجوی دکترای کتابداری هستند که تزشون در مورد مدیریت دانشه و امیدوارم ایشان هم به جمع ما بپیوندند. آقای حنفی قصد دارند فرهنگ مدیریت دانش را تدوین کرده و در قالب یک کتاب به چاپ بسپارند. با توجه به جوان بودن مدیریت دانش در ایران و رشد سریع انتشارات این حوزه جای چنین کتابی واقعا خالیست. پیشنهاد من اینست که ایشان کار را بین افراد با توجه به تخصصهایشان تقسیم کنند.

آقای کیهانی مدیر خوب این بلاگ که همینجا فرصت رو غنیمت میشمرم و بهشون خسته نباشید میگم فواید ایجاد بلاگ گروهی رو برشمردند. اصلا خود مدیریت دانش یک حوزه چندین رشته ایست که متخصصین موضوعی مختلف رو می طلبه. تکنولوژی اطلاعات- مدیریت اطلاعات- مدیریت منابع انسانی- اقتصاد و تجارت به افرادی که واجد این دانشها باشند نیازمندند. بنابراین توانایی کار گروهی یکی از ملزومات دانشکاران است. اگر در آگهیهای شغلی دقت کرده باشید حتی برای مشاغل بسیار ساده -مثل کارگر کارخانه- توانایی کار گروهی بعنوان یکی از مهارتهای موردنیاز ذکر شده است و این بلاگ تمرین گروهی کار کردن است.

پی نوشت: یکی از بازدیدکنندگان بلاگ سوالشون رو اینطور مطرح کردند:

من یه سوالی داشتم.کمی مفصل است.می خواستم بدانم مدیریت دانایی را می توان در محیطی خارج از سازمان و یک شبکه اینترانت نیز می توان انجام داد.مثلا در فضای اینترنت و محیط جامعه در مورد گرایشهای مختلف علمی مانند رشته های فنی.

من سوالشون رو دقیقا نفهمیدم. بطور عام باید بگم مدیریت دانش یعنی بهره گیری از دانش موجود برای تحقق اهداف. بنابراین حتی یک فرد هم میتونه مدیریت دانش رو برای رشد شخصی اش بکار بگیره. مثلا توانایی های خودش رو در نظر بگیره، موقعیتها و فرصتها رو بسنجه، تحقیق کنه و مسیرش رو مشخص کنه.

دوستان لطف کنند و به این دوستمون جواب بدن.

نوشته شده در چهارشنبه 18 آبان 1384 و ساعت 04:11 ق.ظ توسط : مریم
ویرایش شده در چهارشنبه 18 آبان 1384 و ساعت 04:11 ق.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic