مدیریت دانش
با توجه ویژه به پیشرفت این رشته در ایران و معادل یابی فارسی برای واژگان

به وبلاگ  مدیریت دانش  خوش آمدید. چنانچه علاقه مند به همكاری هستید با ما تماس بگیرید.


¿۶ دلیل برای وبلاگ گروهی
چهارشنبه 18 آبان 1384

کم کم با گسترده تر شدن مطالب وبلاگ و زیادتر شدن خوانندگان آن وبلاگ مدیریت دانش رشد می کند. بعد از آقای کزازی اخیرا آقایان بهبودی، حنفی و مصطفی زاده نیز به فعالیت در این وبلاگ ابراز علاقه مندی كرده اند كه دو نفر آنها عضو نویسندگان شدند و نفر سوم هم امیدواریم به زودی به ما بپیوندد. این موقعیت را مناسب دیدم تا درباره وبلاگ نویسی گروهی مطلبی بنویسم.

اكثر وبلاگ های جهان فردی هستند و نه گروهی. حتی بعضی سرویس های وبلاگ اصلاً امكان وبلاگ گروهی ندارند. امّا من از طرفداران بزرگ وبلاگ نویسی گروهی هستم. به چند دلیل به نظر من مدل وبلاگ نویسی گروهی برای این وبلاگ مناسب است:

۱. وقت كم نویسنده ها

با توجه به اینكه وبلاگ نویسی داوطلبانه یك حرفه نیست و همه ما به انداره آقای احسان احسانی خوش شانس نیستیم که کسی برای وبلاگ نویسی به ما پول بدهد، نویسنده ها اقلب وقت و انگیزه كافی برای به روزرسانی مداوم وبلاگ ندارند. اما اگر تعداد نویسندگان زیاد باشد، با همان وقت کم هم مطالب به اندازه کافی نوشته می شود. مخصوصاْ در مورد وبلاگی مثل ما که مربوط به یک زمینه تخصصی خاص می شود و درصد محدودی از توجه و وقت هر یک از نویسندگان را جلب می کند، احتیاج به تعدد نویسندگان بیشتر احساس می شود.

۲. اطلاع رسانی

بهترین نوع تبلیغات و اطلاع رسانی برای وبلاگ ما ارتباطات فردی است. کسی پول نمی دهد که این وبلاگ در یک سرویس خبری آگهی داشته باشد. بنابراین هر چه تعداد نویسندگان بیشتر باشد ارتباطات فردی آنها بیشتر و اطلاع رسانی برای وبلاگ بهتر می شود.

۳. تخصص ها و دیدگاه های گوناگون

افراد متفاوت با تخصص ها و دیدگاه های متفاوت باع پربارتر شدن بحث ها می شوند. مخصوصاْ در مورد زمینه مدیریتت دانش به دلیل ماهیت چند رشته ای بودنش این خیلی مهم است. مثلاْ مدیریت دانش ارتباط زیادی با فناوری اطلاعات دارد ولی تا قبل از ورود آقای کزازی ما کسی را در نویسندگان نداشتیم که در زمینه ای مرتبط با فناوری اطلاعات تخصص داشته باشد.

دیدگاه های متفاوت هم فواید زیادی دارد. مثل بحثی که سر دانش یا دانایی داشتیم.

۴. وبلاگ بادوام

به همان دلیل نداشتن پشتیبانی مالی برای وبلاگ نویسی بارها و بارها پیش آمده و می آید و خواهد آمد که یک نفر وبلاگی را شروع کرده ولی بعد از مدتی وبلاگ راکد مانده است و دیگر چیزی ننوشته. در وبلاگ گروهی اگر هم کسی از نوشتن بیافتد بقیه نمی گذارند وبلاگ راکد بماند و بمیرد.

۵. ارتباط با آدم های علاقه مند به مدیریت دانش

از آنجا که مدیریت دانش در ایران خیلی جوان است و علاقه مندان به آن کم، این وبلاگ محل خوبی است برای پیدا کردن و برقراری ارتباط با علاقه مندان و فعالان ایرانی در زمینه مدیریت دانش.

۶. کار تیمی

فکر می کنم برای همه ما روشن است که فرهنگ ما ایرانیان از نظر کار گروهی و تیمی ضعیف است. تا به حال چند تا وبلاگ فارسی دیده اید که چندین نویسنده داشته باشد؟ اما به نظر من زیاد هم کار سختی نیست. این وبلاگ جای خوبی برای تمرین مقداری کار گروهی است. شاید این فعالیت گروهی بعداْ زمینه ای فراهم کند برای فعالیت های دیگر.


به اعضای جدید وبلاگ خوشامد می گویم و امیدوارم فعالیت در این وبلاگ تجربه خوبی برای همه ما باشد.

نوشته شده در چهارشنبه 18 آبان 1384 و ساعت 01:11 ق.ظ توسط : محمد کیهانی
ویرایش شده در - و ساعت -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات