تبلیغات
مدیریت دانش - اسلایدهایی برای آشنایی با مدیریت دانش

مدیریت دانش
با توجه ویژه به پیشرفت این رشته در ایران و معادل یابی فارسی برای واژگان

به وبلاگ  مدیریت دانش  خوش آمدید. چنانچه علاقه مند به همكاری هستید با ما تماس بگیرید.


¿اسلایدهایی برای آشنایی با مدیریت دانش
پنجشنبه 16 اسفند 1386

روز ۶ اسفند ۱۳۸۶ در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران سمیناری برای آشنایی مقدماتی با مدیریت دانش برگزار شد. در این سمینار دکتر سعید جعفری مقدم به طور مختصر صحبت کردند و بعضی از مطالب مهم بیانیه کنفرانس مدیریت دانش (kmiran) را مرور کردند. اما بیشتر جلسه به این شکل گذشت که ابتدا من مقدماتی از مدیریت دانش را تلاش کردم به زبان ساده بیان کنم و سپس همکارم، مهندس محسن اخباری درباره تجربه های شرکت مشاوره مدیریت و نظام افزار پارسه در مدیریت دانش صحبت کرد. اسلاید های من را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

 آشنایی با مدیریت دانش - ارائه محمّد کیهانی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

 البته بعضی مطالبی که نشان دادم مانند نرم افزار visual thesaurausُ، آمارهای gapminder و فیلم کلاه الکترونیکی در این فایل قابل مشاهده نیستند.

مدیریت دانش در اوج شهرتش در ایران است. به طرز جالبی همه سالن پر شده بود و عده ای هم ایستاده بودند! فکر نمی کردم اینقدر افراد علاقه مند باشند. این علاقه مندی در کنفرانس مدیریت دانش (kmiran) هم واضح بود و تعداد زیادی شرکت کننده در آن حاضر بودند. در آن کنفرانس جالب بود که تجربه های شرکت های دیگر در زمینه مدیریت دانش را می دیدیم. همانطور که حدس زده می شد تعداد شرکت هایی که کار زیادی در زمینه مدیریت دانش کرده باشند نسبتاْ کم بود ولی موارد جالبی هم میان آنها بود. به خصوص قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (قرب نوح) و شهرداری تهران موارد جالبی بودند.

البته در این کنفرانس به وضوح عدم تجانسی میان ارائه دهندگان و مخاطبین وجود داشت. به این ترتیب که شرکت کنندگان از سازمان های بزرگ به خصوص سازمان های دولتی آمده بودند و دنبال راه حل می گشتند اما ارائه دهندگان دنبال مقالات علمی و پژوهشی بودند و راه حل های کاربردی ارائه نمی دادند. به امید اینکه در آینده کنفرانس های کاربردی تر نیز داشته باشیم...

نوشته شده در پنجشنبه 16 اسفند 1386 و ساعت 10:03 ق.ظ توسط : محمد کیهانی
ویرایش شده در پنجشنبه 23 اسفند 1386 و ساعت 11:03 ق.ظ