مدیریت دانش
با توجه ویژه به پیشرفت این رشته در ایران و معادل یابی فارسی برای واژگان

به وبلاگ  مدیریت دانش  خوش آمدید. چنانچه علاقه مند به همكاری هستید با ما تماس بگیرید.


¿باز هم از پرسشنامه
سه شنبه 23 مرداد 1386

پرسشنامه ای مدیریت دانشی از دوستان ایرانی بدستم رسیده است. پرسشنامه به زبان انگلیسی و خیلی خوب طراحی شده است اما چند اشکال هم دارد:

۱. پرسشنامه در قالب یک فایل ورد است و با استفاده از امکانات ورد در طراحی فرم ایجاد شده است. شما براحتی میتوانید با کلیک روی مربع گزینه منتخبتان آنرا انتخاب کنید. اما همین مساله بارگذاری آنرا مشکل نموده است. علاوه بر آن دانلود پرسشنامه و دوباره پیوست نمودن آن با ایمیل ممکن است عامل بازدارنده ای برای تکمیل نمودنش باشد. بهتر است پرسشنامه ها را تحت وب طراحی نمود تا از این مشکلات جلوگیری شود.

۲. در صفحه اول پرسشنامه سوالات شخصی بسیاری از جمله نام و نام خانوادگی- محل کار و آدرس پرسیده شده است. معمولا در پرسشنامه ها برای اینکه افراد راحتتر شرکت نمایند از آنها اطلاعات شخصی پرسیده نمیشود.

۳. پرسشنامه خیلی طولانی است (ده صفحه) و همین هم ممکن است عامل بازدارنده در پاسخگویی باشد. معمولا برای تشویق شرکت کنندگان در مقدمه پرسشنامه ها اشاره میشود که مثلا پر کردن این پرسشنامه کمتر از پانزده دقیقه وقت میگیرد.

۴. سوالات همگی بصورت بسته (انتخاب گزینه) طراحی شده اند و هیچ فضایی برای اینکه افراد نظری غیر از گزینه های انتخابی داشته باشند پیش بینی نشده است.

پی نوشت: برای محققین عزیز آرزوی موفقیت دارم. پرسشنامه شما نزد اینجانب محفوظ است و به هیچ فردی ارسال نخواهد شد.

نوشته شده در سه شنبه 23 مرداد 1386 و ساعت 09:08 ق.ظ توسط : مریم
ویرایش شده در سه شنبه 23 مرداد 1386 و ساعت 10:08 ق.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات