تبلیغات
مدیریت دانش - اندازه گیری و گزارش دهی سرمایه فکری

مدیریت دانش
با توجه ویژه به پیشرفت این رشته در ایران و معادل یابی فارسی برای واژگان

به وبلاگ  مدیریت دانش  خوش آمدید. چنانچه علاقه مند به همكاری هستید با ما تماس بگیرید.


¿ اندازه گیری و گزارش دهی سرمایه فکری
جمعه 26 آبان 1385
مدل اندازه گیری و گزارش دهی سرمایه فکری در سازمانها» عنوان مقاله ای است که آقایان بهروز قلیچ لی (ghlichlee@yahoo.com) داریوش غلامی زاده و دکترمحسن ایمانی پور در سومین کنفرانس بین المللی مدیریت ارائه شده است.

در این مقاله پس از بحث در خصوص اهمیت سرمایه فکری و ضرورت اندازه گیری آن در سازمانها به مدلهای مختلف اندازه گیری سرمایه فکری پرداخته شده است . در نهایت نیز مدل گزارش سرمایه فکری پیشنهادی توسط Sullivanبه عنوان مبنا انتخاب شده است... و درست جایی که خواننده انتظار دارد تا این چهارچوب به طور عملی مورد استفاده قرار گیرد ( مخصوصا با توجه به سوابق ذکر شده نویسندگان مقاله - که در مرکز مطالعات منابع انسانی شرکت ایران خودرو مشغول به کار هستند و با همین عنوان نیز مقاله داده اند) مقاله با توصیه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت صنایع و معادن در خصوص تدوین شاخص های ملی برای سنجش سرمایه فکری شرکتها و مقایسه آنها در سطح ملی پایان می یابد.

در پیشنهاد چهارچوب سنجش  - که در متن مقاله به طور کامل به فارسی ترجمه شده است- از مرجع زیر استفاده شده است

Sullivan,P.H., Jr and Sullivan, P.H. sen, “Valuing intangible companies: an intellectual approach”.Journal of intellectual capital, Vol 1 No4, pp. 328-340.2000

(البته شخصا منبع را چک نکردم و به ذکر منابع مقاله اکتفا می کنم)

نوشته شده در جمعه 26 آبان 1385 و ساعت 02:11 ق.ظ توسط : نسیم تهرانی
ویرایش شده در - و ساعت -