تبلیغات
مدیریت دانش - چند مطلب فارسی درباره مدیریت دانش

مدیریت دانش
با توجه ویژه به پیشرفت این رشته در ایران و معادل یابی فارسی برای واژگان

به وبلاگ  مدیریت دانش  خوش آمدید. چنانچه علاقه مند به همكاری هستید با ما تماس بگیرید.


¿چند مطلب فارسی درباره مدیریت دانش
چهارشنبه 17 آبان 1385
امروز سری به كتاب فروشی های میدان انقلاب زدم و دو  كتاب فارسی درباره مدیریت دانش یافتم.

خانم فریبا عدلی كتابی تألیف كرده اند با عنوان «مدیریت دانش - حركت به فراسوی دانش». این كتاب چاپ 1383 یا 2005 است. انتشارات فراشناختی اندیشه (تلفن: 66951534) آن را به چاپ رسانده و قیمت آن 3600 تومان می باشد. هیچ گونه اطلاعاتی درباره خانم عدلی در این كتاب یافت نمی شود امّا در مقدّمه كتاب از آقای دكتر علاقه بند و آقای دكتر نوری خوش رودباری تشكّر كرده اند. كتاب خانم عدلی بیش از 280 صفحه دارد و به دو بخش كلّی «مفاهیم اساسی دانش و مدیریت دانش» و «مدیریت دانش در سازمان» تقسیم می شود. هنوز این كتاب را نخوانده ام ولی در نگاه اوّل به نظر می‌آید سطح علمی آن نسبتاً بالا است و یك واژه نامه خوب هم در انتهای كتاب وجود دارد.

آقای دكتر محمّد حسین لطیفی كتابی را ترجمه كرده است به نام «مدیریت دانش - موفقیت در اقتصاد جهانی مبتنی بر اطّلاعات» نوشته آلن رادینگ:

Knowledge Management: Succeeding in the Information-based Global economy
Alan Radding

ناشر این كتاب سازمان مطالعه و تدوین كتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت) است (تلفن: 4234842) و قیمت آن 1050 توامن می باشد. این كتاب 216 صفحه دارد و به نظر می‌آید از نظر علمی به پیچیدگی كتاب قبلی نباشد. الیته این كتاب خیلی بیشتر از كتاب خانم عدلی به جنبه های مربوط به تكنولوژی پرداخته است.


در پایان به دو مقاله فارسی در زمینه مدیریت دانش هم اشاره می كننم. آقای میثم نوروزیان مقاله ای درباره كاربرد مدیریت دانش در بخش دولتی نوشته اند كه می توانید آن را در اینجا بیابید. در ماهنامه دانشگاه تهران (مدت) شماره 52 تیر و مرداد 1385 نیز خانم زهرا اختر منش مقاله ای تحت عنوان توسعه مدیریت دانش در دانشگاه تهران نوشته اند كه البته نسبتاً كوتاه و كلّی است.

نوشته شده در چهارشنبه 17 آبان 1385 و ساعت 10:11 ق.ظ توسط : محمد کیهانی
ویرایش شده در - و ساعت -