تبلیغات
مدیریت دانش

مدیریت دانش
با توجه ویژه به پیشرفت این رشته در ایران و معادل یابی فارسی برای واژگان

به وبلاگ  مدیریت دانش  خوش آمدید. چنانچه علاقه مند به همكاری هستید با ما تماس بگیرید.


¿
یکشنبه 14 آبان 1385

با سلام

در ابتدا باید بگم میخواستم این متن رو در قسمت نظرها بنویسم ولی جا نشد. از این بابت منو ببخشید

 

ورود به بازار آمریکا همیشه برای خودروسازان اروپایی و غیرآمریکایی در آن زمان دشوار بود. تا آنجا که اطلاع دارم نظر محققان غربی راجع به این joint venture کاملا برعکس است و طبق یکی از آخرین مقالات منتشر شده راجع به این موضوع از A.C Inkpen ،از این پروژه به عنوان Fresh Air برای جی ام یاد میشود. این joint venture بعدها الگویی برای اتحادهای بعدی بین فورد و مزدا شد. در حال حاضر هم جدا از مشکلات مختلفی که گریبانگیر خودروسازان آمریکای از جمله جی ام شده است Nummi با موفقیت و کارآیی بالا به کار خودش ادامه میدهند علاوه بر این رویکرد مبتنی بر اتحاد استراتژیک در برخی از مقالات به عنوان یکی از احیا کننده های صنعت اتومبیل سازی انگستان نیز یاد میشود.

من به دوستان پیشنهاد میکنم از سایت Nummi بازدید کنند.  www.nummi.com

مخصوصا حتما نگاهی به جدول تاریخچه توسعه Nummi بیندازند

 

من از شما به خاطر نظرتون متشکرم، لازمه بگم نظریه بازیها در مقولاتی مانند رفتار استراتژیک پارتنرها ، فرآیند تشكیل Alliance  و همچنین انتخاب پارتنر مورد استفاده قرارگرفته است - بالاخص نظریه Value Net analysis كه توسط   Nalebuff & Brundenburger  ارایه شده است و مبتنی بر نظریه بازیهاست- ولی از یادآوری شما متشكرم بخاطر اینكه در joint venture  های بین المللی مصداق های بهتری میتوان مبتنی بر این نظریه ارایه كرد.

 بازهم از شما متشکرم و از سایر دوستان هم میخواهم نظراتشون رو برام بنویسن و اگر اطلاعات بیشتری لازمه به من ایمیل بزنند. همانطور که محمودعزیز هم میدونه اینجاها هر دانشجویی بدنبال فرصتی که کارشو ارایه کنه تا بتونهcomment  دیگران رو راجع به کارش داشته باشه.

نوشته شده در یکشنبه 14 آبان 1385 و ساعت 03:11 ق.ظ توسط : حمید مظلومی
ویرایش شده در - و ساعت -